Шахтьор Донецк разплака Рома, украинците продължават напред след 3:0 у дома

Шахтьор постигна втора победа и отстрани италианците с общ резултат 6:2 в своя полза

по статията работи: iNews.bg | 08.03.2011 | 23:57

Украинският Шахтьор Донецк успя да поднесе първата голяма изненада в осминафиналната фаза на Шампионската лига, изпращайки у дома италианския гранд Рома. След успеха с 3:2 в първата среща, днес украинците постигнаха нов триумф, отбелязвайки нови три попадения, като този път не допуснаха и нито един гол в своята врата.

Хубшман, Вилиан и Едуардо бяха точни за Шахтьор, а Мексес от гостите получи червен картон още през първото полувреме. Марко Бориело пък трябва да съжалява доста за отпадането на Рома, тъй като не успя да реализира дузпа при резултат 1:0 и числено равенство на терена.

Двубоят започна равностойно, като първата по-сериозна възможност бе в полза на Шахтьор. При една контраатака Разван Рат успя да пробие и да намери Луис Адриано, но вратарят на гостите Дони отрази удара с глава на нападателя.

Това обаче не се случи две минути по-късно, когато Томас Хубшман прати в екстаз трибуните и успя да открие резултата в полза на своя тим, засичайки подаване на Вилиан в мрежата на Рома.

В 28-ата минута гостите от Италия имаха страхотен шанс да изравнят резултата, но Марко Бориело пропусна дузпа за своя тим.

Положението на италианците стана още по-сложно в 41-ата минута, когато главният съдия на двубоя Хауърд Уеб изгони бранителя Филип Мексес след втори жълт картон.

Така Шахтьор се оттегли на почивката при преднина от един гол, а резултатът след двата мача вече бе 4:2 в полза на украинците.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-настоятелни и се възползваха чудесно от численото си преимущество на терена. Така в 58-ата минута Вилиан успя да удвои резултата за Шахтьор и направи задачата на Рома почти невъзможна.

Италианците бяха напълно отчаяни и до края на срещата не успяха да сътворят нищо по-интересно, като в края на мача дори допуснаха трето попадение.

Резервата Едуаро бе точен в 86-ата минута, оформяйки разгромната победа на украинския тим, който продължава напред с общ резултат 6:2 в своя полза.