Ювентус отново не зарадва тифозите в Торино

"Старата госпожа" стигна само до равенство у дома срещу Дженоа

по статията работи: Даниел Любомиров | 26.01.2013 | 23:51

Лидерът в Серия А Ювентус записа разочароващо равенство 1:1 у дома в Торино срещу непретенциозния Дженоа, с което застраши комфортната си преднина на върха в Калчото и стана част от втората голяма изненада за 21-ия кръг.

По-рано вторият в класирането Лацио загуби шокиращо с 0:1 като домакин на Киево, но "Старата госпожа" не можа да се възползва от грешната стъпка на един от основните си преследвачи.

Юве вече има 49 точки и продължава да бъде лидер, а "орлите" са на второ място с 43 пункта наравно с Наполи, който утре ще изиграе срещата си от кръга като гост на Парма.

Мачът на "Ювентус Стейдиъм" беше изпълнен с драматични моменти, повечето от които се случиха след изравнителното попадение на Дженоа.

Първата част завърши 0:0, а в 54-ата минута "бианконерите" откриха резултата благодарение на автогола на Андреас Гранквист. Той се оказа на неправилното място на метър от голлинията и засече в собствената си мрежа прострелно центриране по земя отдясно на Щефан Лихтщайнер.

Именно Гранквист се изяви като най-добрият играч на Дженоа, защото въпреки автогола, предотврати куп опасности в пеналтерията на "грифоните".

С една от редките си офанзивни акции Юрай Кучка направи за смях Паоло Де Челие и центрира отлично за Марко Бориело, който плонжира и с глава не остави никакви шансове на Джанлуиджи Буфон – 1:1.

Щурмът към втори гол на "Старата госпожа" беше улеснен от 73-ата минута от Антонио Флоро Флорес, който получи контузия и нямаше как да продължи срещата. В този момент обаче новият наставник на Дженоа Давиде Балардини беше извършил и трите си смени и "грифоните" трябваше да бранят точката в намален състав.

Гранквист и вратарят Себастиен Фрей се превърнаха в герои за своя отбор с великолепните си прояви в защитата на вратата, но шведският бранител стана причина за голям скандал на игрището, предизвикан от гнева на "бианконерите".

В 93-ата минута Гранквист с непохватна проява позволи на топката да се удари в разперената му дясна ръка, докато се опитваше да изчисти с шпагат. Съдията на двубоя Марко Гуйда обаче не пожела да посочи бялата точка и докара до истерия не само наставника на "Старата госпожа" Антонио Конте, но неговите възпитаници и зрителите по трибуните.

В крайна сметка след поредната акробатична намеса на Фрей срещата приключи наравно 1:1, а след последния съдийски сигнал домакините дълго протестираха срещу съдийската петица, защото асистентът на аутлинията също не сигнализира за дузпа и по този начин си навлече гнева на домакините.

Само веднъж в последните 18 двубоя Дженоа е побеждавал Ювентус, но днес успя да сложи прът в каруцата на Антонио Конте, запътила се към втора поредна титла на Италия. Марко Бориело демонстрира джентълменство и не отпразнува попадението срещу един от бившите си отбори, което иначе се оказа под номер 100 за "грифоните" срещу "Старата госпожа".

Освен всички опасни положения, които Себастиен Фрей трябваше да отразява през второто полувреме, неговият съименник Джовинко нацели страничната греда от пряк свободен удар пред границата на наказателното поле в 80-ата минута.