Юнайтед отново бие неубедително, Бербатов влезе в 73-ата минута

"Червените дяволи" спечелиха три точки в деня, когато се чества 25-годишния юбилей на Сър Алекс Фъргюсън начело на клуба

по статията работи: Даниел Любомиров | 05.11.2011 | 19:19

Манчестър Юнайтед постигна минимален успех при домакинството си на Съндърланд, като този път не само не убеди в достойствата си на терена, а дори и не можа да отбележи гол - за щастие на възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън, бившият играч на "червените дяволи" Уес Браун си вкара автогол в края на първото полувреме и подари победата на домакините.

Димитър Бербатов пък се включи в играта в 73-ата минута на мястото на Даниел Уелбек, но не се запомни с нищо на терена, както и всички футболисти с червено-бели фланелки. Така възпитаниците на Сър Алекс не успяха да го зарадват с качествена игра на връх 25-годишния му юбилей начело на клуба.

Попадението се получи във втората добавена минута на първата част, когато Нани центрира от корнер, а Браун се сблъска с Дани Уелбек и с глава по странен начин засече кълбото в собствената си мрежа - 1:0.

Челси надигра Блекбърн по изключително труден начин при гостуването си в мач от 11-ия кръг на Премиършип и постигна минимална победа с 1:0. Единственият гол на "сините" бе дело на Франк Лампард в 51-ата минута, с което бе материализирана една от малкото качествени атаки на гостите. В оставащите минути до края обаче Блекбърн направи всичко възможно да изравни, но майсторството на Петър Чех на вратата съхрани аванса на по-амбициозния клуб от Лондон.

Отборът на Арсенал записа класическа победа с 3:0 при домакинството си на Уест Бромич Албиън в мач от 11-ия кръг в Премиършип. Точни за "артилеристите" бяха Робин ван Перси (22'), Томас Вермален (39') и Микел Артета (74').

Възпитаниците на Арсен Венгер нито за момент не оставиха съмнения в превъзходството си и заслужено се поздравиха с успеха. Капитанът Робин ван Перси откри резултата в 22-та минута на срещата след добавка при удар на Тио Уолкът.

До края на първото полувреме футболистите на Арсенал отбелязаха още едно попадение, дело на Томас Вермален в 39-та минута, който се възползва от подаване на Жервиньо в наказателното поле и матира вратаря на гостите с изстрел от точката на дузпата.

Крайното 3:0 оформи Микел Артета в 74-та минута след чудесна асистенция на Робин ван Перси.

Ливърпул се изложи при домакинството си на Суонси и не успя да постигне победа над новака, като срещата завърши без голове на "Анфилд".