Челси се спаси в края срещу Юнайтед

1:1 в голямото дерби на кръга в Англия

по статията работи: Даниел Любомиров | 07.02.2016 | 20:01

Манчестър Юнайтед изпусна престижна победа на гости на шампиона Челси в голямото дерби на 25-ия кръг от английската Висша лига. "Червените дяволи" водеха с 1:0 на стадион "Стамфрод Бридж" до края на редовното време, но в 91-ата минута Диего Коста се възползва от неразбирателство в средата на защитата на гостите и донесе радост на феновете с изравнителен гол за крайното 1:1.

Видео от дербито Челси - Манчестър Юнайтед вижте в Sporta.bg

Така Юнайтед пропусна изгодна възможност да се намеси активно в битката за зона "Шампионска лига", както и за първи път от 28 октомври 2012 година да спечели на гости на "сините" в първенството.

Челси пък запази статута си на непобеден отбор под ръководството на Гуус Хидинк, но записа шесто равенство в 11-ия си двубой при холандеца.

Джеси Лингард с отлично завъртане в наказателното поле в 60-ата минута откри резултата в полза на Юнайтед, но в 91-ата Диего Коста се измъкна от бранителите на "червените дяволи" и финтира Давид де Хеа, за да се разпише на празна врата за 1:1.

Юнайтед остава на пето място с 41 точки – на шест от четвъртия Манчестър Сити, който в събота отстъпи с 1:3 в другото дерби на кръга – срещу Лестър. Челси с 30 пункта е на 13-та позиция.