Льов доволен от успеха над Холандия, Ван Марвайк не губи надежда

Вижте изказванията на двамата селекционери след края на снощния сблъсък

по статията работи: Божидар Азманов | 14.06.2012 | 08:40

Селекционерът на Германия Йоахим Льов бе доволен от победата над Холандия, която почти сигурно класира Бундестима за четвъртфиналите на Евро 2012.

Специалистът смята, че шест точки от два мача е добро постижение в определяната за най-тежка група на шампионата, но тимът има още какво да подобрява.

Снощи Германия надигра Холандия с 2:1 в голямото дерби ба група "В". Двата гола за Маншафта отбеляза Марио Гомес, а за "лалетата" едно попадение върна Робин ван Перси.

"Направихме втората стъпка. В "групата на смъртта" вече имаме шест точки, това вече е едно добро постижение, макар че виждам още неща за подобряване.

Всичко е в наши ръце. Работехме много добре в защита с игра, ориентирана към нападателите на Холандия и успяхме добре да ги контролираме.

През второто полувреме можехме да убием мача, можехме да вкараме трети гол. Не го направихме и на края ни беше малко трудно, но аз мисля, че заслужихме победата", сподели Льов след края на двубоя.

Колегата му Берт ван Марвайк призова своите футболисти да не се предават, тъй като тимът все още не е загубил напълно шансове да се класира на четвъртфиналите на Евро 2012.

"Лалетата" са пред угрозата да отпаднат още в груповата фаза на Европейския шампионат за пръв път от 1988 година насам, след като изгубиха първите си две срещи от старта на кампанията.

"Започнахме добре през първите 20 минути, играхме както бяхме решили да играем и създадохме добри положения, но тогава дойде германският гол.

Направихме няколко грешки в защита и в средата на терена, оставяхме много пространство.

Опитахме се да променим нещата през второто полувреме със смените и решихме всичко да дадем. Германия имаше проблеми след гола на Ван Перси, жалко за нас, че не успяхме да изравним.

Но трябва да продължим да вярваме, да продължим да се борим. Имаме още един шанс, трябва да вярваме. Това е, което казах на момчетата в съблекалнята и те мислят като мен.

Трябва да победим с най-малко два гола Португалия и аз мисля, че можем да го направим", смята Ван Марвайк.