Ники Михайлов и Сашо Тонев пожънаха победи в Лига Европа

За разлика от Левски и ЦСКА, Жуниор Мораеш и Тони Калво също се класираха напред

по статията работи: Божидар Азманов | 27.07.2012 | 11:44

Българският национал Александър Тоне вкласира Лех Познан за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като реализира единственото попадение за победата на поляците над Хазар Ленкоран.

Първата среща бе завършила при 1:1, а на реванша в Познан Тонев реализира ценното попадение в 16-а минута. Бившият футболист на ЦСКА игра пълни 90 минути за своите, а попадението му се оказа достатъчно те да се класират напред с общ резултат 2:1.

За гостите от Азербайджан игра друг българин - защитник Радомир Тодоров, който започна в стартовия състав, но бе заменен 10 минути преди края от Рикардо Гомес. Интересното бе, че освен двамата българи и съдийската бригада бе от България. Главния съдия на срещата бе Станислав Тодоров.

Вратарят на националния отбор Николай Михайлов пък пази цял мач на вратата на Твенте и не допусна гол при разгромната победа с 5:0 като гост на финландския Интер Турку. В първата среща холандците допуснаха изненадващо равенство като домакини - 1:1, но на реванша не срещнаха съпротива и с общ резултат 6:1 се класираха напред. Белгиецът Насер Шадли и Лерой Фер вкараха по два гола за Твенте, а веднъж се разписа Глинор Плет.

Драматично напусналият ЦСКА бразилец Жуниор Мораес отново се разписа за новия си клуб Металург Донецк при победата с 4:2 над черногорския Челик Никшич като гост. В първата среща украинците разбиха своя съперник със 7:0 и безпроблемно се класираха за следващата фаза с общ резултат 11:2. Четвъртото попадение за Металург пък вкара бившият играч на Левски Зе Соарес. Цял мач за гостите изигра българският полузащитник Велизар Димитров.

Друг футболист подвизавал се доскоро по родните терени - Тони Калво също вкара попадение - той откри резултата при домакинската победа на Анортозис с 3:0 над Левадия Талин. Испанецът отбележи гол и в първата среща между двата тима, която кипърците спечелиха с 3:1.