Преместиха часа на Русия-България, Полша надви домакина Чехия

"Лъвовете" излизат срещу тима на Сборная днес от 19:00 часа

по статията работи: Михаела Ганчева | 15.09.2011 | 09:49

След изиграването на втората осминафинална среща от потока на България на Евроволей, в която домакините от Чехия загубиха от Полша с 1:3, организаторите преместиха началния час на днешния сблъсък на "лъвовете" с Русия за 19.00 ч. българско време.

Така Матей Казийски и компания ще се радват на повече публика в чешкия курорт Карлови Вари в удобния по-късен час в решителния 1/4-финален сблъсък, който ще проправи пътя на победителя към медалите на тазгодишната надпревара.

Иначе късно снощи националният отбор на Полша, който не се посвени да предаде последния мач от груповата фаза на турнира със Словакия и избегна тежкия поток на Русия, успя да победи домакина Чехия с 3:1 гейма (25:23, 22:25, 31:29, 25:18).

Дружина Послка се добра до победата след изключителен обрат през третия гейм, който се оказа решаващ за техния успех. Тимът загуби втория гейм и домакините от Чехия започнаха много силно третата част като имаха преднина от 5 точки.

Еврошампионите обаче показаха дух и успяха да изтръгнат успеха в края на гейма с 31:29 след много трудни топки и саможертва от волейболистите. Курек навлезе в публиката, за да спаси топката, с която поляците изравниха и започнаха обрат.

Поляците не срещнаха проблеми след съкрушителния успех в гейма и спечелиха лесно последната част и мача, като си уредиха повторна среща с тима на Словакия, но този път на фаза 1/4-финал.

В останалите плейофи отборите на Франция и Финландия намериха място сред най-добрите 8 на турнира. "Петлите" победиха Турция с 3:1 гейма (25:19, 25:23, 19:25, 25:21) и ще срещнат тима на Сърбия в следващия етап, а скандинавците пречупиха Словения с 3:2 (25:18, 21:25, 25:23, 18:25, 15:12) и днес ще играят с Италия.