Рулетката на дузпите прати Литекс на полуфинал за сметка на Левски

Шампионите победиха с дузпи след 1:1 в редовното време, а Пирини излъга Локомотив в Пловдив

по статията работи: Краси Киров | 06.04.2011 | 21:02

Отборът на Литекс се класира за полуфиналите за Купата на България след като надигра Левски след рулетката на дузпите. Редовните 90 минути на срещата завършиха наравно 1:1, а двата тима не успяха да си отбележат гол и в продълженията. Така по регламент се стигна до изпълнението на дузпи, за да се реши кой от двата отбора ще играе в следващата фаза.

Дербито между първия и втория в класирането бе много драматично и предложи много емоции на зрителите. Отборът на Левски стартира по добре двубоя, но звездата на тима Гара Дембеле пропусна на два пъти сам срещу вратаря. След това Иво Иванов фаулира Диуф в наказателното поле и датския съдия Ларс Кристоферсен даде дузпа за "оранжевите". Бразилецът Том бе точен от бялата точка и изведе домакините напред в резултата.

Второто полувреме Левски имаше повече възможности за гол като натискаше съперника си. Домакините обаче търсеха своите шансове на контраатаки и можеха да решат мача в своя полза. Така се стигна до 79-та минута, когато след центриране от корнер Иво Иванов игра с глава, топката стигна до непокрития Иса, и той я вкара в мрежата на Литекс за 1:1.

Срещата завърши 1:1 и двата тима трябваше да изиграят още 30 минути за да решат кой да продължи към полуфиналите. В оставащите минути никой от двата отбора не успя да стигне до гол и победителят щеше да е ясен след изпълнение на дузпи.

След тегленият жребий първи при изпълнението застана Том, който откри резултата именно след дузпа. Бразилецът бе точен, а същото след него направи и Гара Дембеле.

Втората дузпа за Литекс бе пропусната от Дока, чийто удар бе спасен от Пламен Илиев. Сашо Александров не успя да даде преднина на "сините", след като ударът му срещна гредата.

След това Джерманович и Огнянов се разписаха за своите отбори. При четвъртите дузпи Светльо Тодоров нямаше проблем, но Исмаил Иса би над горната греда. Така Петър Занев с лек удар в средата донесе победата на Литекс.

По-рано днес Пирин хвърли изненадата в турнира като отстрани Локомотив Пловдив с 2:1. Пламен Крачунов откри за "смърфовете" в 48-та минута, но гостите от Благоевград стигнаха до пълен обрат след голове на Иван Цветков (73') и Руслан Иванов (90+2').

Утре е двубоят между Черноморец и Славия, който ще определи последния полуфиналист за Купата на България.