ЦСКА се класира на полуфинал за Купата на България

"Червените" победиха с 2:0 тима на Черно море с голове на Спас Делев и Маркиньос

по статията работи: Краси Киров | 05.04.2011 | 20:26

Футболният ЦСКА се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като отстрани тима на Черно море с 2:0. Срещата се игра на стадион "Васил Левски".

Само преди десетина дни възпитаниците на Милен Радуканов отстъпиха на своите съперници във Варна на стадион "Тича". Този път обаче събитията на терена бяха в полза на ЦСКА и след голове на Спас Делев и Маркиньос, "червените" станаха първият тим класирал се за полуфиналите в турнира.

Първата по-сериозна възможност в мача бе още във втората минута, когато Спас Делев стреля опасно извън наказателното поле, но Илко Пиргов се намеси добре и боксира топката. Първият гол падна в 34-та минута и бе дело на Спас Делев, който получи добра възможност след двойно подаване с Тодор Янчев. Делев излезе на добра позиция и успя да вкара топката във вратата на Пиргов за 1:0. В края на полувремето отново Делев опита красиво отиграване със задна ножица, но топката излезе в аут.

В 60-та минута отборът на Черно море остана с човек по-малко след като Александър Александров получи втори жълт картон заради пререкание със съдията. Това, като че ли предреши изхода от двубоя след като моряците трудно стигаха и преди това до наказателното поле на Иван Караджов.

Само седем минути по-късно падна и вторият гол в мача, който бе дело на Маркиньос. Бразилецът получи добра топка от Спас Делев и успя да я прекара между вратаря Пиргов и защитник за 2:0. До края ЦСКА можеше да направи резултата класически, но удар на Галчев бе избит от Илко Пиргов.

Утре е дербито от ¼ финалите между Литекс и Левски от 18:00 часа в Ловеч. В Бургас Черномроец приема Славия, а в четвъртък е двубоят между Локомотив (Пловдив) и Пирин.