Славия излъга Черноморец с дузпи след изключителна драма в Бургас

Двата тима си отбелязаха по четири гола преди да решат с дузпи, кой ще продължи към полуфиналите за Купата на България

по статията работи: Краси Киров | 07.04.2011 | 20:56

Отборът на Славия е последният полуфиналист за Купата на България. В последната среща от ¼ финалите Черноморец и Славия предложиха истинско зрелише за феновете на футбола в България. Двата тима завършиха наравно 3:3 в редовните 90 минути на срещата. В двете продължения по 15 минути, двата тима си вкараха по още едно попадение. Така се стигна до рулетката на дузпите, където нервите на домакините не издържаха и отстъпиха на гостите от Славия.

Домакините от Черноморец повеждаха на четири пъти в резултата, но Славия не се предаде до последната секунда. Срещата започна отлично за домакините и още в първата минута получиха право да изпълнят дузпа, заради нарушение на Басо срещу Андонов в наказателното поле. Браганца стреля от бялата точка за 1:0.

Гостите успяха да изравнят в 16-та минута след като Николай Божов навлезе в наказателното поле след самостоятелен пробив и остана сам срещу вратаря, след което стреля под плонжа му за 1:1.

Бургазлиите отново вдигнаха оборотите и излязоха напред в резултата. Георги Андонов (32') прокара топката под вратаря за 2:1. В 68-та минута в игра за Славия се появи Мартин Кушев, на мястото на Георги Христов. Още в следващата минута Кушев се разписа за 2:2 с глава след центриране на Даниел Пеев.

Йохан Зайц отново изведе своя тим напред, след като проби необезпокояван от никой и стреля в долния десен ъгъл на Емил Петров за 3:2.

Така срещата вървеше към своя край и Черноморец предусещаше успеха, но Славия изравни в даденото от съдията продължение с много красив и спорен гол на Николай Божов. Нападателят се разписа със задна ножица след подаване на Кушев с глава.

Така се стигна до продължения, които също предложиха още драма и емоции на зрителите. Още във втората минута на първото продължение Пламен Крумов центрира в наказателното поле и Георги Андонов с глава не остави шансове на Емил Петров, и за четвърти път Черноморец излезе напред в резултата.

Пет минути по-късно Жуниньо нацели гредата след далечен изстрел. Все пак в 102-та минута след разбъркване в наказателното поле на Черноморец защитника на Славия Молдованов изравни за 4:4 с удар от близо.

Това означаваше, че победителят от този двубой щеше да се реши след изпълнение на дузпи. Двата отбора вкараха без проблеми първите три дузпи. За Славия се разписаха Божов, Кушев и Мансаро. За Черноморец това бяха Паланков, Дянков и Бонев. След това Радослав Димитров поведе Славия напред, но ударът Пламен Крумов бе избит от вратаря. При последната дузпа за Славия Жуниньо изпълни с голяма сила и прати "белите" на полуфинал.

Утре ще се тегли жребият за полуфиналите, където е класираха още отборите на ЦСКА, Пирин и Литекс.